1. Gyorsabb procsesszor
Idén az Apple nem fogta vissza magát a processzorok tekintetében, a 13-as Macbook Pro is 4 magos verzióval büszkélkedhet, a 15-ös modellt pedig már 6 maggal vértezte fel a gyártó. Sokak szerint éppen ez a tulajdonság adja a legkomolyabb okot az előző szériákról a 2018-as Macbook Pro modellekre való váltásra.
Tök egyszerűen mindez azt jelenti, hogy a gépek sebesség tekintetében éveket rávernek a korábbi verziókra és még a 13-as modell is képes például 4K videó vágására, ami tényleg figyelemreméltó fejlesztés az almásoktól.
2. Felturbózott hangszórók
A korábbi Macbook Pro típusok hangszóróira sem lehetett túl sok rossz szavunk, de le a kalappal az idei fejlesztés előtt. Minden megerőltetés nélkül érzékelhető a hangzásélmény pozitív változása, különösen a mély és középső tartományban.
Persze arra ne számíts, hogy ez helyettesíteni fog egy kifejezetten média lejátszására megkomponált hangfalat, de ezt egy notebooktól szerintem senki nem is várja el. Összességében mindenképp dicséret illeti meg az Apple-t a hangszórók esetében.
3. True Tone kijelző
A technológia a 9.7-es iPad Pro készülékekben debütált, a lényege pedig, hogy a kijelzőbe épített érzékelők segítségével a képernyő fehéregyensúlya aszerint változik, hogy milyen környezeti megvilágításban van az eszköz.
Ez azért csúcsszuper újítás, mert olyan fényélményt képes adni, amit egy hagyományos papír olvasásánál érzékelünk, ez pedig a szemnek sokkal kevésbé megterhelő még az egész napos monitor bambulás mellett is.
A kékes fények egyébként sem rendelkeznek valami sok pozitív hatással az emberi szervezete – például az alvás minőségét is rontja, ha lefekvés előtt a képernyőt böngésszük – ezért kifejezetten jó dolog, hogy az iPad után az Apple a Macbook Pro esetén is gondolt erre.
3+1 Harmadik generációs billentyűzet
Zárásként a híres (vagy inkább hírhedt) pillangó billentyűzet, amiről már annyi problémát hallhattunk, hogy az Apple szinte beton súllyal a vállán kellett, hogy kifejlessze az új Macbook Pro modellekbe kerülő verziót.
Arról előzetesen ugyan nem hallhattunk, hogy konkrétan tervez ilyen lépést a gyártó, de a megjelenés után az iFixit gyorsan szét is szerelte a Macbook Pro-t és átlátszó membránt (hártyát) talált a billenytűk alatt, ami védi a pillangó mechanizmust a meghibásodástól – erről bővebben ide kattintva olvashatsz.
Bár ez az új technológia sem nyújt 100%-os megoldást, a védőréteggel a felhasználóknak távolról sem kell majd annyit bosszankodni a billenytűzet miatt, mint eddig. Arról nem is beszélve, hogy rengeteget spórolhatnak a csökkenő szerviz költségeik miatt.